Knihomolské ohlédnutí za zářím a říjnem

V září jsem se vážně překonala. Představte si, že jsem dokázala přečíst jednu knihu! Ano, jak velké to číslo je. V říjnu jsem přečetla knihy tři, ani to není úplně skvostné, ale na druhou stranu si říkám... Vždyť to je Hra o trůny! To mi zkrátka chvilku zabere.

Střet králů

Druhý díl Písně ledu a ohně jsem měla rozečtený už ze srpna, takže jsem ho dočetla na začátku září. Byl opravdu skvělý a kvalitou srovnatelný s tím předchozím. Zbytek měsíce jsem četla Bouři mečů, kterou jsem ale dočetla až v polovině následujícího měsíce.

Ledový drak

To jsem jednou jela do Brna a chtěla jsem si v autobuse číst, ale neměla jsem chuť s sebou tahat dvanácti set stránkovou knihu. Tak jsem využila toho, že mi kamarádka půjčila tuto pohádkovou krásku, a vzala si ji s sebou. Pokud někdy budete potřebovat přečíst knihu rychle, věřte, že tohle máte za půl hodiny i s prohlížením nádherných ilustrací. Nemůžu kritizovat jednoduchý děj, protože to je kniha pro děti, takže asi nemám, co bych vytkla. Je to dokonalost, ostatně jako všechno od George R. R. Martina.

Bouře mečů

Díky kratšímu onemocnění jsem byla schopna dočíst tento díl ještě v říjnu. Zdál se mi zatím úplně nejlepší, ale na druhou stranu už byl fakt drsný, takže tam zemřelo několik dost dobrých postav. A to mě celkem zamrzelo. Ale jsem ráda, že se toho Martin nebojí, protože takových autorů je dost málo.

Píseň zimy

Písni zimy jsem dala druhou šanci po nějakých deseti měsících, protože se mi poprvé nelíbila. Doufala jsem, že jsem v knize jen hledala špatné věci, a nakonec je opravdu dobrá. Ze začátku se mi líbila, ke konci první třetiny to trochu pokulhávalo, ale druhou polovinu jsem zvládla naráz za jedno nedělní odpoledne. Takže se mi kniha přece jen líbila, což mě přesvědčilo k tomu, abych dala více šancí i jiným knihám.

Už jsem sem chtěla psát, jak jsem byla svědomitá a nic jsem nekoupila. A pak jsem si vzpomněla na Humbook. A knižní bazar. A katalogy ve škole... Takže takhle, bylo toho dost a přesné číslo radši nebudu zmiňovat. Každopádně jsem kvůli tomu musela stěhovat pokoj, protože už se mi všechny ty knihy nechtěly vlézt do knihovny.

Komentáře

 1. Ledový drak byl parádní. Moc se mi líbila krásné ilustrace. Na zbytek Martinových nížek se chystám, na Hru o trůny mi prostě nezbývá čas :( A jak sama říkáš - tahat takové bichle vlakem, člověk veze jednu knihu a jako by měl s sebou kufr :D

  nemam-cas.blog.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já naštěstí k Vánocům dostala tohle staré vydání, které je rozdělené na dvě části, takže je to trošku lepší. Ale i tak jsou až moc těžké. :D

   Vymazat
 2. Vážně už se musím ke Hře o trůny dostat, moc dlouho tuto sérii odkládám. Skvělý článek! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! :) Určitě si ji přečti, je prostě skvělá!

   Vymazat
 3. Ona série Písně ledu a ohně je poměrně rozsáhlá a náročná, takže chápu, že to září bylo slabší :D Každopádně série je to skvělá ♥
  O Ledovém drakovi slyším poprvé a moc děkuji za tip, protože do toho se určitě ráda pustím! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že tě kniha zaujala. Doufám, že se ti bude líbit! :)

   Vymazat
 4. Píseň ledu a ohně si chci už delší dobu přečíst. Tak doufám, že se k tomu brzy dostanu, protože jsem od autora zatím nic nečetla. A to je škoda....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To určitě ano, George R. R. Martin je génius! Tak přeji, ať se ti ke knihám podaří dostat co nejdříve. :)

   Vymazat

Okomentovat

Velice děkuji za komentář. Jakmile se dostanu od knihy k notebooku, odpovím na něj. :)