Knihomolské ohlédnutí za březnem

Březen je měsícem knih, čtení a všeho, co nějakým způsobem souvisí s literaturou. Proto jsem se rozhodla, že právě tímto měsícem bych mohla začít své čtení každý měsíc shrnout. Ačkoli vím, že tato forma článků pro mě bude asi tou nejtěžší, jelikož na každou přečtenou knihu píšu recenzi, nic mi nebrání to alespoň zkusit.
V březnu jsem konečně dosáhla knižního minima, které jsem si na začátku roku zvolila. Pokud totiž chci do konce roku přečíst šedesát knih, měla bych jich za měsíc přelouskat minimálně pět. Což se mi tento měsíc podařilo - dokonce s jednou navíc! Sice mi v celkové knižní výzvě pro tuto chvíli stále chybí dvě knihy, ale věřím, že to rychle doženu.


Město z kostí

První přečtenou knihou za březen se stalo Město z kostí od Cassandry Clare, jejíž příběhy ze světa lovců stínů čítají kolem deseti přeložených knih v češtině. Příběh náctileté Clary, mladé dívky, která si donedávna myslela, že je naprosto normální puberťačkou, si mě moc nezískal. Kniha mi připadala místy až hloupá a nechápala jsem, jak je možné, že je autorčina nejpopulárnější. 

Město z popela

Další knihou, která se může pyšnit nálepkou Přečteno v březnu, je Město z popela. Druhý díl ze série Nástroje smrti se mi líbil mnohem více, stále jsem tam ale viděla stejný scénář, který doprovázel první díl. Proto jsem se zklamaným výrazem nemohla ani této knize dopřát pět hvězd, kterou si zasloužil Mechanický princ od stejné autorky.

Město ze skla

Město ze skla je třetím dílem série Nástroje smrti, který mnozí považují za přelomovou knihu Cassandřina psaní. Já s nimi souhlasím jen částečně. Ačkoli vidím autorčin posun, nedokážu se přimět k tomu, abych knize propadla. Neuvěřitelně mě totiž vytáčí stálé změny v ujasněných věcech. Nikdy jsem nečetla tak matoucí knihu.

Město padlých andělů

Poslední knihou od Cassandy Clare bylo tento měsíc Město padlých andělů. A zde jsem konečně pochytila to, kvůli čemu jsem sérii už dávno nevzdala. Jde o to, že zde je konečně ten styl psaní, kterým si mě autorka získala. Jde to znát i na době, kterou jsem s knihou trávila. Toto dílo jsem totiž přečetla za tři dny, což je oproti minulým dílům vážně zázrak.

Fantastická zvířata a kde je najít

Jelikož mi v den, kdy jsem Fantastická zvířata rozečetla, měla přijít kniha k recenzi, nechtěla jsem číst nic dlouhého. Česká pošta se sice opozdila (opět), ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Alespoň jsem si udělala čas na jednu z bradavických učebnic od J. K. Rowling. K Vánocům jsem dostala ilustrované vydání této knihy, takže jsem moc ráda, že jsem se k němu konečně dostala.

Replika

A jako poslední je zde kniha k recenzi od Dobrých knih - představuji vám Repliku! Ačkoli je Lauren Oliver již známá díky svým dřívějším knihám, já jsem se k ní dostala až nyní. Z knihy jsem měla trochu strach, jelikož se internet hemží špatnými názory na ni, ale nenechala jsem se jimi odradit a jsem za to ráda. Ač tam byly malé nejasnosti, kniha se mi moc líbila a je určitě největším překvapením (v dobrém slova smyslu) za tento měsíc.


Nezahálela jsem ani s knižními přírůstky, kterými se má knihovna požehnaně doplnila. Vyhrála jsem soutěž na facebooku Levných učebnic, díky čemuž mám doma kompletní cestopisy Ladislava Zibury. V knižní budce jsem našla Magonii, získala jsem Repliku k recenzi a taťka mi koupil Dvůr křídel a zmaru! Zatím jsem četla jen první díl, takže se do prozatímní trilogie chystám brzy pustit.
Mezi zajímavé zprávy určitě patří to, že jsem si dvakrát předělala knihovnu a rozhodla se, že začnu sbírat Funko Pop postavičky, ovšem nevím, kdy začnu, jelikož svátek i narozeniny jsou v nedohlednu. Vím ale, kým začnu! Zamilovala jsem se totiž do seriálu The Walking Dead a naprosto zbožňuji Daryla Dixona.
A jaké mám cíle do příštího měsíce? Chtěla bych přečíst minimálně šest knih - dočíst Nástroje smrti a potom si přečíst Skleněný trůn nebo Dvůr trnů a růží. Dál nesmím zapomenout fotit a samozřejmě se pokusím vydat měsíční shrnutí i příští měsíc.
Kolik jste toho přečetli vy? Jste spokojeni nebo byste to ani radši nezmiňovali? Budu ráda za vaše názory na tuto formu shrnutí nebo mi třeba můžete poradit, kde kupujete Funko Pop!

Komentáře

  1. Z knih znám akorát Fantastická zvířata a ty jsou super. :-) Miluju celého Harryho. :-)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. A ta ilustrovaná jsi četla? Já mám doma všechna tři vydání a ty ilustrace - to je alespoň pecka! :D

      Vymazat

Okomentovat

Velice děkuji za komentář. Jakmile se dostanu od knihy k notebooku, odpovím na něj. :)