Kdo se stane illejským princem? | Koruna

Autor: Kiera Cass
Originál: The Crown
Žánr: dívčí romány, young adult, fantasy
Série: Selekce (5)
Rok vydání: 2017
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 272
Další díla autora: SirénaEadlyn se po událostech posledních dní rozhodla, že Selekci ukončí jedině s prstýnkem na svém prstu. Nejenom aby potěšila své znavené rodiče, ale taky kvůli celému illejskému lidu. Jenže koho má zvolit? Její city k nesprávnému člověku rostou, aniž by si to vůbec uvědomovala a intriky ovládnou celý její život. Navíc ji opustí její dvojče a po matčině infarktu si připadá naprosto sama. Princezna se bude muset rozhodnout, zda jí bude záležet hlavně na sobě nebo zvolí štěstí celého národa.

***

Pokud jsem se bála, že budu z pátého (druhého) dílu zklamaná, protože se mi první tolik líbí, bála jsem se zbytečně. Sice jsem našla o trochu víc chybek, než v předchozím díle, ale ani ty mě nepřiměly k tomu, aby se mi kniha nelíbila.
Jak už jsem říkala při hodnocení Dcery, obaly všech pět dílů jsou něco nádherného. Strašně se mi líbí třpyt a optimismu, jež díky tomu vyzařuje z celé knihy.
Popisy byly opět zvládnuty na jedničku, kniha se nádherně četla a já nevěděla, jak jsem se ocitla na konci. Tato autorka má skvělý talent - píše úžasně čtivě. Není samozřejmost, že se ke knize ráda vracím, ale tato to dokázala.
S postavami to už ale bylo horší. Připadalo mi, že se někdy chovaly trochu uměle. Pozorovala jsem značný vývoj u spousty z nich, ale ne vždy byl tak přirozený, jak by podle mě měl být. Ale přestala mi vadit Josie, což je alespoň malý pokrok. Konečný výběr Eadlyna muže snů jsem odhadla už na začátku knihy, přestože byl překvapivý. (Možná právě proto.) No a o tom, že Henri je totální zlatíčko, se snad zmiňovat nemusím, že?
Příběhově kniha hodně postoupila, ale přesto se nemůžu ubránit pocitu, že do toho autorka nedala tolik, kolik tam toho dát mohla. Zkrátka mi tam něco chybělo, i když nedokážu říct, co přesně.
Některé problémy se podle mě vyřešily až moc jednoduše a to, co by se mělo opravdu řešit, postavy spíše odflákly.
Strašně mě pohltil epilog. Byl opravdu promyšlený a poslední věta této knihy skvěle zapadala do první té předchozí. Celkově mě knížka hodně dojímala a u několika okamžiků jsme i brečela. U jiných jsem se smála. To je na knize strašně důležité, protože jsem se do Eady dokázala vcítit a plně jsme pochopila její činy i myšlenky.
Kniha mě i přes nějaké ty nedokonalosti moc bavila, ale na plný počet to není. I tak je ale lepší, než celá předchozí trilogie. Nebyla nudná ani nepřekypovala akcí a strašně se mi líbila.

Komentáře