Objevte další kousek Potterovské filmografie! | Harry Potter: Rekvizity a artefakty

Autorka: Jody Revenson
Originál: Harry Potter: The Artifact Vault
Rok vydání: 2017
Nakladatelství: Slovart
Počet stran: 256
Shrnutí děje: Jody Revenson už pro fanoušky Harryho Pottera sestavila například obrazové průvodce Bestiář Harryho Pottera nebo Panoptikum postav. Rekvizity a artefakty se podívají na ty nejmenší, ale dost možná i nejdůležitější části všech filmů a odhalí tak další kousky z natáčení. Kniha obsahuje hromady obrázků a fotografií, které skvěle doplňují texty.

Hodnocení obálky: Obálka je nádherná. Jako u většiny těchto knih sice vypadá naprosto obyčejně, ale i tak nějak vyčnívá. Možná mi připadá kapku neucelená, ale řekla bych, že je to tak schválně.

Názor na knihu: Jakožto velký potterhead mi tato kniha nemohla chybět. A koupě určitě nelituji. Texty i fotky k sobě skvěle ladí a kniha se báječně čte. Obsahuje zajímavé informace a nezapomíná na detaily.
Když jsem si knihu napsala na kouzelný seznam přání s tím, že ji nejspíš dostanu, nevěděla jsem, co od ní mám čekat. Připadalo mi, že je zkrátka nemožné, aby se o tak malých částech příběhu dalo vykládat na tolika stranách. Ale kniha je jednak přeplněná obrázky a taky toho v příběhu bylo vážně hodně.
Kniha je rozdělena do kapitol, podkapitol i podpodkapitol, což se dle mě velice hodí, když trpíte potřebou dočítat kapitoly a musíte si někam odskočit. Přečtení jedné vám může zabrat i půl minuty.
Myslím si, že tento kousek by určitě neměl chybět v žádné kouzelnické domácnosti knihovně fanoušků těchto knih a filmů, protože jsou opravdu obohacující. Přečetla jsem všechny tyto doplňkové knihy a musím říct, že tato se mi zdála téměř nejlepší. Jediná, co ji překonala, byla hned ta první - Filmová kouzla.
To, že ji ale něco překonalo mi nebrání, abych této knize směle dala plný počet kouzelnických hůlek! Chtěla jsem říct hvězd...


Komentáře

 1. Já bych těch knih k tomuto světu brala :-D ale musela bych vyhrát sportku :-P

  OdpovědětVymazat
 2. O téhle knize jsem zatím nevěděla, ale hned si jsem jistá, že ji nutně potřebuju :) Harry to je prostě srdcovka :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem si jistá, že mě tvá peněženka právě proklíná. :D

   Vymazat
 3. Super recenze! :-) Strašně mě štve, jak jsou tyhle "velké bonusové HP knihy" drahé. Mám jednu, kde byly i různé "bonusy", jako plakát s hledaným Siriusem, pozvánka na Vánoční ples a tak. Je fakt nádherná, ale ty ceny. :-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji! Tu, kterou zmiňuješ, mám taky. A řekla bych, že je úplně nejlepší. A ta cena... je to opravdu přemrštěné. :D

   Vymazat

Okomentovat

Velice děkuji za komentář. Jakmile se dostanu od knihy k notebooku, odpovím na něj. :)