Nová Selekce začíná! | Dcera

Autor: Kiera Cass
Originál: The Heir
Žánr: dívčí romány, young adult, fantasy
Série: Selekce (4)
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 320
Další díla autora: SirénaAmerica s Maxonem našli v Selekci své štěstí, měli svatbu a narodily se jim čtyři děti. Společně zrušili kastovní systém, ale ani teď nejsou jejich poddaní spokojeni a bouří se. Proto se rozhodnou, že musí lid nějak rozptýlit - a jak jinak, než Selekcí, ve které se bude soutěžit o samotnou princeznu? Po prvotních nesouhlasech se nakonec budoucí královna Eadlyn domluví se svým otcem a do paláce bude vpuštěno třicet pět nápadníků. Který si ale uloupí srdce princezny?

***

Nemyslela jsem si, že se do knihy tak moc zamiluji. Nejdříve jsem se bála, jak se autorka vyrovná s tím, že vlastně přepisuje téměř tutéž věc (jen s jinými podmínkami), ale mé obavy byly naprosto zbytečné. Zhostila se tohoto úkolu parádně a já se od čtení nemohla odtrhnout.
Stejně jako u předchozích dílů je zde obálka jedním slovem dokonalá. Někdo by řekl, že vypadá trochu lacině, ale já si myslím, že ji od toho pořád kousek dělí. Je barevná, třpytí se a ke knize, jako je tato, se skvěle hodí.
Popisy míst byly zmáknuté na jedničku, vše jsem si dokázala barvitě představit. A postavy taktéž. Oblíbila jsem si Eadlyn, což mě mile potěšilo, když ji porodila America (Jak já ji při čtení nesnášela!) A z princezniných nápadníků... naprosto mě okouzlil Kile, Henri a Eana jsem ze začátku taky měla moc ráda. Bohužel jsem myslela, že bude kapku jiný. A ačkoli se o Eadlyn neměl ucházet, Erik byl taky úžasný. Jen jsem si těžko zvykala na to, jak všichni z původní Selekce zestárli. Připadalo mi zvláštní, jak téměř všechny matčiny kamarádky oslovovala paní. A naprosto se mi zprotivila Josie (komu ale ne, že?).
Děj nebyl předvídatelný, za což jsme ohromě ráda. Když byla v Selekci America, bylo jasné, že s Maxonem skončí, protože byla hlavní hrdinkou. Ale tady jsme se mohli jen domnívat, s kým naše malá princezna nakonec zůstane.
U dialogů jsem se nasmála a strašně mě bavily princezniny jízlivé poznámky.
Co mi ale připadalo kapku zvláštní bylo to, jak rychle Eadlyn napadlo, že se s Kilem bude líbat. Ráno mu nadává a večer s ním uzavírá nějaké dohody? No tak, je přece princezna, ne? Jinak jsem ale snad žádné chyby, co by mi v ději vadily, neobjevila.
Kniha mě vážně mile překvapila. Nečekala jsem, že bude o mnoho lepší, než Selekce. Autorka se velice vytáhla a čtení mě bavilo mnohem víc. Určitě se ke knize někdy vrátím a nemám jinou možnost, než udělit plný počet hvězd!

Komentáře