Největší sněhová bouře za sto let | Sněží, sněží...


Autoři: John Green, Maureen Johnson, Lauren Myracle
Originál: Let it snow
Rok vydání: 2015
Nakladatelství: Yoli
Počet stran: 264
Shrnutí děje: I v předvečer Štědrého dne se mohou stát ty nejbláznivější věci. Vaše rodiče mohou zatknout a vy se najednou ocitnete ve vlaku se čtrnácti roztleskávačkami. Nebo vás kamarád pozve, abyste si zahráli Twister ve Waffle House. Nebo se rozhodnete změnit vizáž vlasů na růžovo, protože vás bývalý přítel nepřijde na schůzku. V této úžasné sbírce povídek se přesvědčíte, že zázraky se dějí a sněhová bouře dokáže všechno pěkně zamotat.

Hodnocení obálky: Vypadá jednoduše. Modrý podklad a tři vločky. Ačkoliv tam není nic, co by mě vyloženě očarovalo, moc se mi líbí. Je taková zimní a skvěle naladí na vánoční atmosféru.

Názor na knihu: Kdybych měla celý názor shrnout do jedné věty, řekla bych, že se jedná o naprosto báječné, milé zimní příběhy, které člověka překvapí, rozesmějí i dojmou. Autoři se vzájemně doplňují a povídky se propojují, takže je to něco neotřelého a moc příjemného.
První povídka od Maureen Johnson - Zasněžený expres - se mi líbila nejspíš nejvíc. Hlavní hrdinka Jubilee musí cestovat vlakem v pořádné sněhové bouři, protože její rodiče zatknou. Styl psaní autorky mě okamžitě zaujal, dokázala vytvořit zajímavé i vtipné postavy a i prostředí jsem si dokázala skvěle představit. Příběh mě do děje vtáhl hned od prvního slova. Měla jsem ho za chvilku přečtený, protože autorka opravdu skvěle píše. Nikde nic uměle nenatahovala nebo nezkracovala a vše bylo tak, jak má být. Kdybych měla dávat hvězdičky jednotlivým povídkám, tato by jich rozhodně dostala pět. 
Ke druhému příběhu s názvem Vánoční zázrak jsem měla největší očekávání, protože ji napsal John Green, jehož knihy vždy vyvolají velké haló. Povídka mi i po třetím přečtení připadá o ničem. Trojice přátel musí jet v pořádné vánici do Waffle House, přivést Twister a... kvůli čemu? Nevím, nepochopila jsem, proč všichni tři chvíli strašně chtěli jet a potom zase ne. Najednou se rozhodly úplně jinak, než předtím. Prostě se chovaly nelogicky. Navíc mi vadila hromada sprostých slov, která se mi tam úplně nehodila. I přes to; bylo to jednoduché čtení a zase jsem mohla jinak nahlédnout na první příběh a postavy z něj skrz pohled jiných lidí.
Archanděl prasátek od Lauren Myracle je už podle názvu praštěný příběh. A tak bych i označila hlavní hrdinku, jenže v tomto ohledu to nemyslím v tom dobrém smyslu. Ona byla prostě strašná. Ale když odhlédnu do této dívky, která mě někdy donutila tvářit se dost nepříčetně, příběh se mi líbil. Pojednával do třech holkách a jednom miniprasátku. A jen za to miniprasátko dávám této povídce palec nahoru. Byl sice nejslabší z celé trojice, ale celý naprosto ozvláštnil parádní závěr. (A nezapomeňte na úžasné prasátko!)
Kniha se mi celkově moc líbila a v předvánočním čase pro mě byla skvělým doplněním. I když romantické příběhy moc nemusím, tuto knížku jsem si zamilovala a před Vánoci se k ní budu vždy vracet.

Komentáře

  1. Knížku Sněží, sněží... mám moc ráda :3. Máš úžasný blog a jsem ráda, že jsi aktivní. Také začínám s blogem, ale určitě nebude tak úžasný jako tvůj.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jé, to mě strašně těší. Jsi moc milá, opravdu mě to moc potěšilo. Na tvůj blog mrknu, jistě si i on najde spoustu čtenářů. :)

      Vymazat

Okomentovat

Velice děkuji za komentář. Jakmile se dostanu od knihy k notebooku, odpovím na něj. :)