Znovuobrození blogu aneb knihomolka prosí o pomoc!

Na začátek zodpovím otázku, která vás všechny jistě napadla. Ne, nechci pomoc ani se články, ani s nápady na články, ani se samotným psaním. (Pokud byste ale chtěli vědět můj názor na něco nebo vás článek o něčem zajímal, klidně mi napište.) Ale kvůli tomu tady opravdu nejsem. Pěknou chvíli jsem na blog nic nepřidala, ale nebudu se obhajovat tím, že jsem měla moc práce nebo mi úplně vypadla inspirace. Tohle jsou jen výmluvy. Když už si jednou založím blog, tak si ten čas prostě udělám! No ne? Prostě se mi nějak nechtělo. Ale psaní určitě nevzdávám, ba naopak! Chci se do toho pořádně opřít.

Ti z vás, kteří můj blog sledují delší dobu, ví, že jsem už vystřídala spoustu různých vzhledů. Ale jsou to ty základní, které má každý druhý blog, a já bych chtěla něco jiného - hezčího! Takže tady jsme se dostali k té mé prosbě. Jsem elektronický antitalent, takže varuji předem, ale pokud by se někomu chtělo napsat návod, jak určitý vzhled blogu stáhnout, který pochopí i naprostý idiot, to je důležité, tak budu velice vděčná. Navíc už jsem se dívala i po nějakých vzorech, ale prostě mi to nešlo. Takže pokud hodíte i odkazy, budu vděčná ještě víc!
 Ale teď už k hlavní náplni tohoto článku - tedy znovuobrození. Víte, když jsem si blog zakládala, bylo to proto, že jsem ho chtěla už strašně dlouho psát, ale když už jsem si ho založila, nikdy mi to nevyšlo. Blog jsem opustila a po pár dnech založila jiný. Jenže s tímhle konečně cítím, že ho nepošlu jen tak k vodě. Ale pořád jsem nenašla to - něco, čím by se můj blog vyznačoval. A rozhodla jsem se nějak utříbit to, o čem vlastně chci psát a co můžete od nového roku čekat.

1. Chci přidávat více recenzí

Myslím si, že recenze jsou něco, co na blogu o knihách nesmí chybět. Takže je chci psát víc. Ale vždycky, když knihu dočtu, si řeknu: "Kde tu knihu budu zase fotit?" Protože opravdu chci, aby moje fotky za něco stály (a to se momentálně říct nedá). Jenže stejně nakonec skončím u toho, že prostě vezmu knihu a vyfotím ji. Navíc v nevhodný čas, kdy už nevidím ani na čtení - a to se zapnutým světlem.
Takže se naučím fotit, přestanu být líná stahovat fotky knih do notebooku a začnu psát recenze! Ještě, abych se tímhle článkem řídila...

2. Chci přidávat více článků do rubriky Rady ze školní lavice a Ze života pisálka

Vlastně se to stahuje ke všem rubrikám, ale tyto beru přednostně, protože mi připadá, že je zanedbávám nejvíc. A přitom toho mám tolik, co bych napsala. 

3. Vytvořím nové rubriky a budu poctivě doplňovat ty staré

Bod, který se opět váže k předchozím. V hlavě mám nápady na pár nových rubrik (a plánuji do nich zahrnout i měsíční shrnutí s novými i přečtenými knihami) - konečně, ale kromě toho chci doplňovat i ty staré a nemít padesát rubrik s jedním článkem. Taky vytvořím jednu, ve které budou články, které se netýkají knih, protože mám i jiné zájmy, o kterých bych celkem ráda psala (nebo mě zase někdy popadne chuť filozoficky blábolit ohledně čehokoliv). A k tomu využiji tuto podsekci.

4. Budu se snažit upravit vzhled blogu

A doufám, že úspěšně! Protože s tím, jak jsem na tom s počítači...

Dostali jste se až na konec tohoto článku. Nebyl o knihách, knižních hrdinech nebo čtecích zvycích, ale přeci jen doufám, že jste si jeho čtení užili a pobavili jste se tak, jako když jsem ho já sepisovala. Brzy se uvidíme u dalšího článku a... třeba i u recenze.

Komentáře

 1. Mně třeba tento vzhled blogu přijde příjemný na oko i na přečtení článku :)
  A jinak si ráda projdu i zbytek!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážně? Mně taky úplně nevadí, ale jde mi spíš o to, že takový (nebo podobný) má na svém blogu téměř každý. Ještě ale nevím, jak se nakonec rozhodnu. A ať se na blogu líbí! :)

   Vymazat
 2. Hezké plány, takové já mám vždycky taky, ale ještě jsem je (zatím!) nikdy nesplnila... Takže přeji hodně štěstí do jejich plnění! :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Velice děkuji za komentář. Jakmile se dostanu od knihy k notebooku, odpovím na něj. :)