Pořádná čarodějná jízda | Poslední čarodějka: Zpívající město

Autor: Christoph Marzi
Originál: Das Geheimnis der singenden Stadt
Počet stran: 240
Rok vydání: 2008
Nakladatelství: Fragment
Shrnutí děje: Hlavní hrdinka Catalina Soleado žije v Barceloně, které se přezdívá zpívající město. Bydlí ve starém mlýně s malířem map, který se o ni stará. Nikdy nemohla malovat své vlastní mapy a musela přesně opisovat už existující. Na druhé straně je Jordi Marí - syn věčně opilého strážce majáku. Jednoho dne rozbije žárovku a tak se vypraví do středu zpívajícího města, aby koupil novou. A tam se setká s harlekýny, kteří spolu se stíny chtějí celé město ovládnout. A unést Catalinu. Když dívka prchá z majáku, narazí na Jordiho, aniž by tušila, že jejich střetnutí je doslova osudové.

Hodnocení obálky: Kniha vyšla již jednou v jiné, a ta se mi líbí mnohem více. Bohužel jsem ji nikde nesehnala, takže mám tu novou. Není úplně špatná, ale ani mě nijak nezaujala. Popravdě jsem knihu vzala do ruky kvůli červenému štítku s označením YA literatury. Šperk pěkně kontrastuje s pozadím, jen se mi do fantasy tématu nehodí normální zapínaní. Mnohem přirozeněji by vypadal, kdyby byl na kožené šňůrce.

Názor na knihu: Kniha je opravdu originální, když vezmu v potaz, že je o čarodějnicích. Námět se mi moc líbí. Catalina mi je sympatická, což je velice úsměvné, protože se jedná o YA. A tam mi hlavní hrdinové většinou sympatičtí nejsou. Příběh mě dokázal dojmout, rozesmát i rozplakat. Vše přirozeně vyplývá a nic tam není vložené násilně. A čím jsem byla dál, tím více jsem byla přesvědčená, že nic takového neexistuje.
Celá kniha uplyne rychle jako voda. Čte se opravdu krásně a je překvapivá. Některé otázky mi sice nebyly zodpovězeny, ale věřím, že brzy budou.
Samozřejmě má tato knížka i zápory. Jelikož se děj odehrává ve Španělsku, některá jména se mi opravdu špatně četla. Naštěstí si čtu jen v hlavě, takže jsem po pár stránkách vzdala zkoušet, jak se to asi vyslovuje. Překvapení a zvraty mám ráda. Ale ne, když jich tam je moc. Chvíli jsem nevěděla, co se vlastně děje. A samozřejmě to, že je kniha tak nějak neúplná. To se ale - doufám - vyspravuje v dalších dvou dílech.
Celkově hodnotím spíše kladně, ale nevím, jestli se ke knize ještě někdy vrátím. I přes všechny klady mi nějak nesedla.

Komentáře