Léto plné lásky | Letní dny a noci

Autorka: Stephaine Perkins (kolektiv autorů)
Originál: Summer Days and Summer Nights
Rok vydání: 2017
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 406
Shrnutí děje: Ať už ležíte někde u vody nebo se válíte na zahradě schovaná před horkem, tato kniha vás doprovodí na každém prázdninovém a dobrodružství! V létě se lásce daří a zvlášť potom všem hrdinům této knihy. Povídek je tam dvanáct a každá je úplně jiná. Od klasických příběhů se šťastným koncem po dramatické sci-fi. Něco pro sebe si tu najde zkrátka každý.

Hodnocení obálky: Když jsem se na ni dívala přes počítač na malém obrázku, připadala mi obyčejná. Modrá a slunce... Ale je mnohem hezčí. Jakmile mi kniha přišla, hned jsem se do jejího vzhledu zamilovala. Teplo z ní sálalo! Vypadá opravdu krásně a šíří letní pohodu stejně, jako třeba stránky pomalované sluníčky.

Názor na knihu: Knihu jsem si kupovala v přesvědčení, že mi nic nedá ani nesebere. Prostě nicneříkající povídky na oddech po náročných knihách. Ale spletla jsem se! Když nepočítám to, že u příběhu s názvem Poslední bitva v Krváku jsem se málem zbláznila strachy, všechny povídky mi něco daly. Některé byly dojemné, jiné zábavné a některé měly obojí.
Nechci zabíhat do detailů a popisovat každou zvlášť, protože by to bylo hodinové čtení, ale všechny se mi povídky se mi líbily. Některé víc, některé méně, ale připadá mi, že čím dál v knize byla, tím byla lepší. A s každým dalším příběhem kniha zvedala laťku, až se dostala skoro k nebi. Skoro... Tahle knížka totiž vůbec nebyla bezchybná nebo perfektní.
Nejvíc mi vadilo to, že hodně povídek bylo s LGBT+ tématem. Neberte mě špatně, já jsem pro tuto komunitu a podporuji všechny v ní, ale právě proto se mi nelíbí, jak jsou v dnešní době slavné. Vidím to i na wattpadu. Připadá mi to, jako by se díky tomu chtěl člověk proslavit a nyní je takových příběhů více, než s heterosexuálními vztahy. Nelíbí se mi, že tuto komunito takto využívají, takže proto mi to vadí. Jinak je stoprocentně podporuji!
Zároveň vás chci varovat, protože pokud čekáte letní klišárny, sáhněte po jiné knize. Tady je rozhodně nenajdete.
Nejvíce mě zaujala povídka Setrvačnost od V. Rothové a Mapa perfektních maličkostí od L. Grossmana. Obě dvě mi vehnaly slzy do očí!
Nakonec musím říct, že pokud si tuto knihu plánujete přečíst, rozhodně to nedělejte jindy než v létě. Myslím, že právě toto období mě přimělo příběhy opravdu milovat a soucítit s hrdiny, kteří v nich žijí.
Těším se na příští léto s vědomím, že po knize povídek opět sáhnu, protože mi jejich čtení opravdu něco dalo.

Komentáře